لودر
مارکتون
موج شماری بلند مدتی فانتوم:

 

آیا فانتوم به پایان رشد خود نزدیک است؟

 

تحلیل‌گر: کامران مرادی

 

در اشل بلند مدتی فانتوم در حال تکمیل یک آرایش الیوتی به شکل ایمپالس است. فانتوم پس از تکمیل موج ۱ خود در سپتامبر ۲۰۲۰ یک اصلاح در قالب موج ۲ را تجربه کرد و سپس با رونق گرفتن بازار کریپتوکارنسی شاهد یک حرکت بسیار پرشتاب در قالب موج ۳ بزرگ بودیم که همزمان با ریزش بیت‌کوین از ۶۴ هزار دلار این موج صعودی نیز به اتمام رسید؛ در گام اخیر صعودی فانتوم با پایان یافتن موج ۴ بزرگ یک موج صعودی دیگر را تجربه می‌کند که به نظر می‌رسد تکه آخر پازل یک سیکل الیوتی باشد و پس از آن انتظار یک اصلاح برای فانتوم دور از انتظار نیست.

 

در همین راستا یادداشت پیشرو با تمرکز بر گام صعودی موج ۵ سعی دارد اهداف احتمالی برای اتمام این گام صعودی را تحلیل نماید.

 

همانگونه که گفته شد با پایان اصلاح موج ۴ در کف کانال ترسیمی گام موج ۵ آغاز شده است. در تایم فریم روزانه ما شاهد شکل‌گیری یک الگوی کنج صعودی هستیم که عموما در قالب الگوهای خاتمه دهنده در انتهای موج ۵ ظاهر می‌شوند و نشان از خستگی یا اتمام روند هستند. تشکیل این الگو بر روی یکی از اهداف فیبوناچی موج ۵ می‌تواند زنگ خطری برای اتمام روند صعودی باشد، چراکه همزمان شاهد شکل‌گیری واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (Rsi) هستیم.

 

با این اوصاف با توجه به اهداف فیبوناچی در سیستم تحلیلی امواج که با برقراری نسبت بین اندازه امواج به دست می‌آید می‌توان سه هدف برای خاتمه موج ۵ در نظر داشت :

 

Min Target: 3.0915 $

Typical Target: 6.113 $

Max Target: 11.455 $

 

درحال حاضر تشکیل الگوی کنج صعودی و شروع اصلاح با برخورد با ناحیه قیمتی هدف اول (Min Tp) و همچنین واگرایی شاخص قدرت نسبی شکست کف کنج می‌تواند فشار فروش را افزایش داده و فانتوم را دچار یک اصلاح شدید کند. اما اگر خریداران بتوانند قیمت را از سقف کنج خارج کنند این کنج صرفا در مقام استراحت در نظر گرفته می‌شود و می‌توان به اهداف بعدی موج ۵ امیدوار بود.

 

در صورتی که کف کنج و سطح میانی کانال از دست برود مهم‌ترین حمایت‌های فانتوم به ترتیب در نواحی قیمتی ۶۹/۱ و ۹۵/۰ دلار قرار دارند. بنابراین به طور کلی کف و سقف کنج صعودی ترسیمی می‌تواند روند آتی فانتوم را تعیین کند در صورتی که خریداران سقف کنج را بشکنند اهداف مذکور قابل دستیابی است و اگر کف کنج از دست برود باید دید حمایت‌های مذکور چگونه عمل خواهند کرد.

 

موج شماری بلند مدتی فانتوم

 

چارت روم: این متن صرفا تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و توصیه‌ای مبتنی بر خرید، فروش و سرمایه‌گذاری نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *