لودر
مارکتون
تحلیل میان‌مدتی چیلیز:

 

بررسی قیمت چیلیز از منظر تئوری امواج الیوت

 

تحلیل‌گر: کامران مرادی

 

با توجه به موج شماری الیوتی نمودار قیمتی چیلیز به نظر این آلتکوین در سیکل اصلاحی موج (4) قرار دارد که به شکل یک الگوی مثلث در حال توسعه است. درواقع چیلیز با ثبت قیمت تاریخی خود موج (3) بزرگ خود را تکمیل کرده است و در حال حاضر برای تکمیل کردن سیکل قیمتی –چنانچه در تصویر قابل مشاهده است – نیازمند یک صعود در قالب موج (5) بزرگ است.

 

با تمرکز بر سیکل موج (4) الیوتی می‌توان دید بعد از یک ریزش شدید در قالب موج (A) ، شتاب نزولی کاسته شد و اکنون یک تراکم در قالب الگوی مثلث تشکیل شده است که شکست این مثلث به بالا می‌تواند تایید گر موج (E) از (4) و به طبع آن شروع موج (5) می‌باشد؛ لذا سقف مثلث مهم‌ترین تریگر برای آغاز سیکل صعودی جدید است.

فشردگی قیمت در موج (E) و انتهای مثلث در حال حاضر نشانه خوبی است اگر خریداران بتوانند از سد مقاومت داینامیک سقف مثلث عبور کنند.

 

همچنین می‌توان روند صعودی بلند مدت چیلیز را در تایم فریم روزانه در قالب دو کانال هم اندازه اسیر کرد که سقف کانال اول که مصادف است با کف مثلث بارها و بارها از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کرده و این نشان می‌دهد خریداران شدیدا سعی دارند از این حمایت داینامیک محافظت کنند.

 

با فرض اینکه سیکل موج (5) صعودی باقی مانده است، از نظر الیوتی می‌توان سه هدف قیمتی برای پایان سیکل موج ۵ در نظر داشت.

 

این تارگت‌ها بر اساس نسبت‌های فیبوناچی بین امواج الیوت به دست آمده است:

 

⦁ هدف اول موج ۵ در محدوده قیمتی 0.9398 دلار قرار دارد. ( هدف حداقلی)
⦁ هدف دوم موج ۵ در محدوده قیمتی 1.442 دلار قرار دارد.
⦁ هدف سوم موج ۵ در محدود قیمتی 2.479 دلار قرار دارد. (هدف حداکثری و خوش‌بینانه)

 

لازم به ذکر است، کف مثلث و بعد از آن کف قیمتی موج (C) در قیمت 0.23 دلار قرار دارد سطح اعتبار تحلیل الیوتی ما است و در صورت از دست رفتن این نواحی تحلیل نیاز به بازنگری دارد.

 

همچنین بررسی شاخص قدرت نسبی (Rsi) یک خط روند نزولی را نشان می‌دهد که مصادف با سقف مثلث در نمودار قیمت است شکس این خط روند در تایم فریم روزانه می‌تواند به افزایش مومنتوم صعودی کمک نماید.

 

در تایم فریم ۴ ساعت نیز می‌تواند از نظر پرایس اکشنی سطوح حمایت و مقاومت مهم چیلیز را مشخص کرد؛ علاوه بر خط روند نزولی که سقف مثلث نیز هست و خط میانی کانال به عنوان مقاومت‌های داینامیک سطوح مهم استاتیک عبارت‌اند از:

 

Resistance: 0.3669$ – 0.4488$ – 0.6187$ – 0.8231$
Support : 0.27$ – 0.24$ – 0.195$

 

چارت روم : این متن صرفا تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و توصیه‌ای مبتنی بر خرید، فروش و سرمایه‌گذاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *