لودر
مارکتون
تحلیل تکنیکال Dydx Usdt:

 

 

تحلیلگر کامران مرادی

 

 

قیمت توکن صرافی غیر متمرکز Dydx پس از ثبت رکورد تاریخی ۲۷.۸ دلار در ماه سپتامبر در یک روند نزولی فرسایشی قرار دارد. در حال حاضر با رسیدن قیمت این رمز ارز به ناحیه ۱۱.۵ دلار یک تحرکات صعودی در نمودار قابل مشاهده است.

روند نزولی قابل ذکر را می‌توان در قالب یک کانال در نظر گرفت که برای تغییر ماهیت روند از نزولی به صعودی خریداران باید قیمت را از این کانال خارج نمایند؛ از این رو شکست این کانال می‌توان تریگر ورود باشد.

باتوجه به شرایط کنونی بازار که در وضعیت ترس به‌سر می‌برد و همچنین احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین به عنوان لیدر بازار کریپتوکارنسی در کوتاه مدت و میان مدت، در نظر گرفتن تریگر برای ورود به معاملات خرید امری عقلانی و ضروری ا‌ست که رعایت کردن آن مسلما ریسک معاملات را کاهش می‌دهد.

 

 

تحلیل تکنیکال Dydx Usdt

 

 

در همین راستا با در نظر گرفتن شتاب حرکتی کند روند اصلاحی Dydx نسبت به حرکت صعودی آن می‌توان این آلتکوین را در واچ لیست  ارزهای پرپتانسیل بازار قرار داد. همانگونه که بیان شد این ارز برای تغییر ماهیت روند به روند صعودی نیازمند ساخت کف و سقف بالاتر و خروج از کانال نزولی است.

در صورت رخ دادن چنین اتفاقی مهم‌ترین مقاومت‌ها و به‌بیان دیگر اهداف قیمتی که می‌توان برای آن در نظر داشت به ترتیب در نواحی ۲۶ ، ۲۳ و ۲۷ دلار قرار دارد.

 

 

همپوشانی کف کانال ترسیمی با ناحیه حمایتی۱۱.۵ دلار که همچنین مصادف با نسبت ۰.۷۸۶ فیبوناچی اصلاحی – گام صعودی- نیز هست فعلا مانع از ریزش قیمت شده و این ناحیه نقش حمایتی خوبی را ایفا کرده است.

حفظ حمایت ۱۱.۵ دلار برای خریداران از اهمیت زیادی برخوردار است و از دست رفتن این حمایت احتمال رسیدن قیمت به ناحیه حمایتی ۹ دلار را افزایش می‌دهد.

 

 

بررسی حجم معاملات نشان می‌دهد در راستای روند نزولی اخیر حجم معاملات نیز به‌شدت کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر حجم معاملات زیر میانگین ۲۰ روزه خود قرار دارد. برای ایجاد ماهیت صعودی در نمودار قیمت، نیازمند افزایش حجم معاملات هستیم به شکلی که نمودار هیستوگرامی حجم بتواند میانگین ۲۰ روزه حجمی را به بالا بشکند.

 

وضعیت شاخص قدرت نسبی (Rsi) برعکس اندیکاتور حجم معاملات تا حدودی به نفع خریداران است. این شاخص توانسته است خط روند صعودی خود را به بالا بشکند. اگر در روزهای آتی حرکت صعودی شاخص قدرت نسبی ادامه داشته باشد انتظار نوسانات صعودی بیشتری را می‌توان داشت.

 

با‌ این حال مادامی که نمودار قیمت در کانال نزولی خود در حال نوسان است و همچنین کف و سقف کوتاه مدتی بالاتری را به ثبت نرساند روند حاکم بر قیمت یک روند نزولی است. همچنین کف کانال همانند سقف آن از اهمیت بسیاری برخوردار است و شکست کف کانال می‌تواند زنگ خطری برای معامله‌گران بلند مدتی این رمز ارز باشد.

 

چارت روم: این متن صرفا تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و توصیه‌ای مبتنی بر خرید، فروش و سرمایه‌گذاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *