لودر
مارکتون
تحلیل تکنیکال 10 کوین بازار رمز ارزها

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین:

 

تحلیلگر: کامران مرادی

 

نمودار قیمتی بیت‌کوین در یک کانال میان‌مدتی قرار دارد که با برخورد با سقف این کانال در ناحیه 67 هزار دلار دچار یک اصلاح شد. اصلاح ایجاد شده در نمودار قیمت نیز در قالب یک کانال کوتاه مدت در حال توسعه است که می‌تواند احتمال تشکیل الگوی پرچم را افزایش دهد. قیمت بیت‌کوین با برخورد با ناحیه حمایتی 58 هزار یک رشد را تجربه کرده که این رشد نیز با برخورد با سقف کانال نزولی کوتاه مدتی با فشار فروش همراه شده است؛ با‌ این‌ حال نزول ایجاد شده مومنتوم بالایی ندارد و انتظار می‌رود با برخورد به خط روند صعودی (خط آبی رنگ در تصویر) با حمایت قیمت روبه‌رو شویم. البته از دست رفتن این خط روند کار را برای بیت‌کوین دشوار می‌کند.

 

حرکت اصلاحی بیت‌کوین در کانال نزولی کوتاه مدت به نظر در حال تکمیل یک آرایش شبیه آرایش الگوی سر و شانه معکوس است که خط گردن آن مصادف است با سقف کانال، در صورتی که خریداران بتوانند سقف کانال و خط گردن الگوی مذکور را بشکنند می‌توان به صعود بیت کوین در مرحله اول تا مقاومت‌های استاتیک که به ترتیب در ناحیه 63 و 67 هزار دلار قرار دارد و در مرحله بعدی تا سقف کانال صعودی بلند مدت امیدوار بود.

 

در صورت افزایش فشار فروش در روزهای آتی هفته سناریو نزولی ترسیمی محتمل‌تر می‌شود. مهم‌ترین حمایت‌های داینامیک بیت‌کوین کف کانال نزولی، سطح میانی کانال صعودی که مصادف با میانگین متحرک نمایی دوره 200 است می‌باشد که موجب ایجاد حمایت مستحکمی در قیمت 58 هزار دلار شده است. همچنین ناحیه 53 و 47 هزار دلار حمایت‌های استاتیکی بعدی بیت‌کوین است. اما حمایت 58 هزار دلار از اهمیت حیاتی برای گاوها برخوردار است و از دست رفتن آن می‌تواند کار را برای خریداران بسیار دشوار کند.

 

همچنین شاخص قدرت نسبی (Rsi) در تایم فریم 4 ساعت حوالی عدد 50 است و یک خط روند نزولی را در پیش دارد. شکسته شدن این خط روند در این شاخص می‌تواند نشانگر افزایش مومنتوم صعودی باشد اما در حال حاضر این خط روند همچون مقاومتی در برابر شتاب حرکتی عمل می‌کند.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال اتریوم:

 

در هفته گذشته اتریوم توانست یک رکورد تاریخی دیگری در نمودار قیمتی خودش در ناحیه ۴،۴۶۱ دلار به ثبت برساند اما بعد از ثبت این رکورد دچار اصلاح قیمتی شده است. گام صعودی اخیر اتریوم که از کف ۲،۶۰۰ هزار دلار آغاز شد همچون بیت‌کوین در قالب یک کانال صعودی حرکت کرده است که سطح میانی این کانال در همان ناحیه ۴،۴۶۱ توانست جلوی ادامه رشد اتریوم را بگیرد.

 

در حال حاضر در تایم‌فریم ۴ ساعت حمایت ۴،۲۳۰ دلار توانسته است جلوی اصلاح بیشتر اتریوم را بگیرد. در صورت از دست رفتن این حمایت، حمایت حیاتی برای خریداران کف کانال صعودی است که از دست رفتن آن کار را برای اتریوم دشوار می‌کند. البته میانگین‌متحرک نمایی دوره ۵۰ در تایم فریم ۴ ساعت (خط نارنجی رنگ) نیز یک حمایت خوب برای خریداران است. در صورت تداوم نزول حمایت‌های استاتیک اتریوم به ترتیب در نواحی : ۴،۲۳۰ – ۴،۰۱۵ و ۳،۶۰۰ دلار قرار دارد.

 

در سناریو صعودی خریداران محکوم‌اند به عبور از سطح میانه کانال و مقاومت ۴،۴۰۰؛ درصورتی که خریداران بتوانند از این ناحیه مقاومتی عبور کنند می‌توان انتظار داشت اتریوم سقف کانال ترسیمی را تاچ کند و به کانال قیمتی ۵ هزار دلار نیز برسد. البته لازم به ذکر است با توجه به واگرایی‌های منفی این مهم منوط به شکست سطح میانی کانال و ایجاد شدن فشار خرید در بازار است.

 

بررسی شاخص قدرت نسبی (Rsi) یک واگرایی منفی را نشان می‌دهد که خبر خوبی برای خریداران نیست اگر حمایت ۴،۲۰۰ دلار با قدرت به پایین شکسته شود می‌شود این واگرایی را تایید شده در نظر گرفت. همچنین یک خط روند سقف نیز در این شاخص وجود دارد که اتریوم برای ثبت رکوردهای تاریخی جدید نیازمند عبور از آن می‌باشد.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال بی‌ان‌بی:

 

بی‌ان‌بی پس از خروج از مثلث و شکست خط روند نزولی خودش در قالب یک کانال صعودی در حال رشد است که درحال‌حاضر بالای سطح میانی کانال نیز در حال معامله شدن می‌باشد. با رسیدن قیمت به مقاومت ۵۲۳ دلار اما فشار فروش در تایم فریم ۴ ساعت مشاهده می‌شود که اگر این اصلاح نزولی در سطح میانی کانال پایان یابد می‌توان آن را به‌مثابه پولبک به سطح میانی در نظر گرفت.

 

همچنین عبور قیمت از ناحیه ۵۳۰ دلار می‌تواند نشانه بسیار صعودی برای بی‌ان‌بی باشد. در حال حاضر در سناریو صعودی مهم‌ترین مقاومت‌های موجود به ترتیب در نواحی ۵۳۰ – ۶۰۹ و ۶۸۶ دلار و حمایت‌های استاتیک به ترتیب در نواحی ۴۳۱ – ۳۸۷ و ۳۲۳ دلار قرار دارد. در صورت تداوم حرکت صعودی بی‌ان‌بی این مقاومت‌ها می‌توانند اهداف خوبی برای معامله‌گران باشند. همچنین خط روند نزولی شکسته شده و میانگین‌های متحرک نمایی دوره ۵۰ و ۲۰۰ مهم‌ترین حمایت‌های داینامیک بی‌ان‌بی هستند.

 

شاخص قدرت نسبی (Rsi) با برخورد به ناحیه ۷۰ دچار نزول شده و یک واگرایی منفی در آن مشاهده می‌شود که در صورت تایید شدن آن توسط افزایش فشار فروش می‌تواند اعتبار سناریو نزولی را افزایش دهد. باید دید این شاخص در روزهای آتی چه واکنشی به سطح ۶۰ و ۵۰ خواهد داشت.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال کاردانو:

 

آدا پس از تجربه یک حرکت صعودی در هفته گذشته درحال اصلاح و به‌نظر استراحت در قالب یک الگوی مثلث است. این الگوی مثلث می‌تواند معیاری برای سناریو نزولی و صعودی در هفته جاری و هفته آتی باشند. شکست مثلث به سمت بالا اعتبار سناریو صعودی و شکست مثلث به سمت پایین اعتبار سناریو تداوم نزول را افزایش می‌دهد.

 

در حال حاضر همپوشانی ناحیه حمایتی ۱.۸۷ دلار با کف مثلث این ناحیه را بسیار معتبر ساخته است و قیمت پس از برخورد به این ناحیه یک حرکت صعودی را تجربه کرده است. در حال حاضر سقف مثلث و میانگین‌های متحرک نمایی ۵۰ و ۲۰۰ تایم‌فریم ۴ ساعت مهم‌ترین مقاومت‌های داینامیک بر سر آدا هستند و اگر خریداران بتوانند از سد این مقاومت‌ها عبور کنند مقاومت‌های استاتیک ۲.۳۲ و ۳ دلار دور از انتظار نیست.

 

همچنین درصورتی که کف مثلث از دست برود نواحی فیبوناچی اصلاحی در قیمت‌های ۱.۱۵، ۱.۲۸ مهم‌ترین نواحی برای حمایت ‌شدن قیمت هستند. در همین‌راستا در شاخص قدرت نسبی (Rsi) شاهد یک خط روند نزولی هستیم که شکست آن به سمت بالا احتمال شکست سقف مثلث را نیز افزایش می‌دهد.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال سولانا:

 

در اشل بلند مدت سولانا یک کانال صعودی را دارد که با رسیدن به سطح یک چهارم بالایی این کانال در قیمت ۲۱۸ دلار دچار یک اصلاح شد و دوباره با برخورد به این ناحیه فشار فروش افزایش یافت؛ لذا ناحیه ۲۰۵ الی ۲۱۸ دلار مقاومت سنگینی برای سولاناست و برای تداوم به رشد نیازمند شکست این مقاومت است.

 

همچنین در گام آخر حرکتی سولانا در تایم فریم ۴ ساعت شاهد یک آرایش سر و شانه هستیم که در صورت فعال شدن فشار فروش شدیدی را به بازار تحمیل می‌کند و ممکن است تاحمایت‌های ۱۷۶ و ۱۴۹ دلار قیمت کاهش یابد. البته سطوح میانی کانال بلند‌مدتی و میانگین متحرک نمایی دوره ۲۰۰ در تایم فریم ۴ ساعت نیز حمایت داینامیک مهمی برای سولانا هستند. در صورت از دست رفتن سطح یک چهارم پایینی کانال می‌توان انتظار اصلاح بلند مدتی‌تری را داشت.

 

اما اگر خریداران بتوانند از سطوح یاد شده دفاع کنند و مقاومت ۲۱۸ دلاری سولانا را بشکنند می‌توان انتظار رشد خوبی را برای ای آلتکوین داشت. چراکه شاخص قدرت نسبی درحال رسیدن به نواحی بیش خرید است. اگر خط روند نزولی این شاخص شکسته شود می‌توان به صعود سول امیدوارتر بود.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال ریپل:

 

نمودار قیمتی ریپل یک تراکم را زیر خط روند نزولی خود تشکیل داده است و در صورت شکست این خط روند می‌توان انتظار رشد خوبی را برای این آلتکوین داشت. همچنین در حال‌ حاضر ریپل در تایم فریم ۴ ساعت بالای میانگین‌های متحرک نمایی دوره ۵۰ و ۲۰۰ خود قرار دارد و در صورت حفظ این موضع می‌توان امید بیشتر ی به سناریو نزولی داشت.

 

درصورت شکست خط روند نزولی مقاومت‌های استاتیک بر سر راه خریداران ریپل به ترتیب در نواحی ۱.۲ – ۱.۳۴ – ۱.۴۶ و ۱.۷۷ دلار قرار دارد و در صورت نزول علاوه بر حمایت‌های داینامیک میانگین‌های متحرک و خط روند صعودی حمایت‌های استاتیک مهمی در نواحی ۰و۹۸ – ۰.۸۶ و ۰.۷۳ دلار قرار گرفته‌اند.

 

بررسی شاخص قدرت نسبی (Rsi) نشان از مومنتوم صعودی می‌دهد و خط روند نزولی این شاخص شکسته شده است اگر این شاخص بتواند در زورهای آتی بالای نواحی ۶۰ و خط روند مذکور باقی بماند و خریداران بتوانند از مقاومت داینامیک ذکر شده عبور کنند بسته به شرایط بازار ریپل مستعد رشد است در غیر این صورت احتمال تحقق سناریو نزولی نیز وجود دارد.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال پولکادات

 

دات نیز در گام صعودی اخیر خود در قالب یک کانال رشد کرده است که همپوشانی سطح میانی این کانال با مقاومت ۴۵ دلار باعث افزایش فشار فروش و اصلاح قیمت شده است. در حال حاضر کف کانال که به نوعی خط روند صعودی دات نیز هست حیاتی‌ترین حمایتی است که خریداران باید از آن حفاظت کنند.

اگر در کف کانال با افزایش فشار خرید همراه باشیم می‌توان انتظار داشت قیمت بار دیگر به مقاومت ۴۵ دلار برسد و حتی آن را بشکند اما از دست رفتن این ناحیه که مقارن با میانگین‌متحرک نمایی ۲۰۰ در تایم‌فریم ۴ سات نیز هست کار را برای گاو‌ها دشوار خواهد ساخت.

از این رو تحقق دو سناریو صعودی و نزولی ما به شدت به واکنش قیمت به کف کانال و میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ بستگی دارد.

 

در حال حاضر مهم‌ترین حمایت‌های استاتیک دات در نواحی ۳۸ – ۳۳ و ۲۶ دلار قرار دارد ناحیه ۲۶ دلار البته با خط روند نزولی شکسته شده دات همپوشانی دارد که همین امر اعتبار این ناحیه را افزایش می‌دهد و در صورت کاهش قیمت تا این ناحیه می‌توان نزول قیمت را در مقام پولبک به خط روند نزولی در نظر گرفت.

 

در شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز شاهد یک افت شدید و شکل گیری یک خط روند نزولی هستیم. در حال حاضر این شاخص زیر ۵۰ قرار دارد و برای ایجاد مومنتوم صعودی نیاز است که این عدد به بالای ۵۰ برسد و در مرحله بعد خط روند نزولی خود را بشکند.

هر دوسناریو صعودی و نزولی در تصویر زیر ترسیم شده است. در صورت تحقق سناریو صعودی سطح میانی کانال هدف یا مقاومت مهمی برای خریداران می‌باشد.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال شیبا اینو:

 

شیبا با تکمیل الگوی هارمونیک ABCD با برخورد با نسبت ۱۶۱.۸ درصد گام AB که مصادف با سقف کانال ترسیمی است دچار اصلاح شده است. با توجه به هیجان خرید ایجاد شده فاصله زیادی با نواحی حمایتی پرایس اکشنی دارد.

یک سناریو احتمالی مدل سازی گام BC در و یک الگوی مثلث دیگر است و سناریو بدبینانه اما اصلاح بیشتر شیبا تا نواحی فیبوناچی اصلاحی می‌باشد.

 

در حال حاظر شاخص قدرت نسبی (€) بر روی خط روند صعودی خود است و این خط نقش مهمی در تعیین مسیر آتی شیبا دارد.
حمایت‌های معتبر:‌ ۰.۰۰۰۰۵۹ – ۰.۰۰۰۰۵۱ – ۰.۰۰۰۰۴۳
مقاومت مهم : ۰.۰۰۰۰۸۸

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال دوج کوین:

 

دوج کوین نیز پس از شکست خط روند نزولی خود و پولبک به آن یک حرکت پرشتاب صعودی را تجربه کرد که با برخورد قیمت با سطح میانی کانال ترسیمی و مقاومت استاتیک در ناحیه ۰.۳۵ دلار دچار یک افت قیمت شد.

در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۵۰ در تایم فریم ۴ ساعت مانع از ادامه اصلاح نشده است و میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ در این تایم فریم حمایت بعدی است که خریداران می‌توانند از ریزش بیشتر جلوگیری نمایند.

 

در همین راستا کف کانال ترسیمی که خط روند صعودی گام اخیر نیز هست گرچه از قیمت فاصله دارد اما به‌نوعی مرز روند صعودی تازه شکل گرفته دوج کوین در نظر گرفته می‌شود و برای صعودی ماندن دوج این کانال نباید به پایین بشکند. همچنین در صورتی که خریداران از سد مقاومت ۰.۳۵ و سپس سطح میانی کانال عبور کنند هدف میان مدتی دوج می‌تواند سقف کانال ترسیمی باشد.

 

لازم به ذکر است مقاومت‌های استاتیک دوج به ترتیب در نواحی ۰.۳۵ – ۰.۴۴ – ۰.۵۷ و ۰. ۷۲ دلار و حمایت‌های استاتیک آن در نواحی ۰.۲۶ – ۰.۲۲ و ۰.۱۹ دلار قرار دارد.

 

شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز یک خط روند صعودی را تشکیل داده است که می‌تواند از ادامه اصلاح جلوگیری کند؛ البته برای تداوم رشد قیمت این شاخص نیاز دارد بعد از حمایت شدن بر روی خط روند صعودی ناحیه ۵۰ را در این شاخص به بالا بشکند.

 

 

 

 

تحلیل تکنیکال لونا:

 

لونا در تایم فریم ۴ ساعت در به نظر در قالب یک الگوی کنج صعودی در حال حرکت است که می‌تواند نشان از خستگی روند باشد؛ در این الگو اگر کف آن از دست برود قیمت می‌تواند اصلاح بیشتری را تجربه کند چراکه میانگین‌متحرک نمایی دوره ۲۰۰ تایم فریم ۴ ساعت تقریبا با این کف همپوشانی دارد و از دست رفتن آن کار را برای خریداران سخت می‌کند.

 

خریداران برای برگشت به مدار پرشتاب صعودی باید مقاومت‌های ۴۴و۶۷ و ۴۸.۶۸ را از پیش‌روی بردارند و در این ‌صورت سقف کنج مهم‌ترین هدف برای خریداران است. اما اگر کف کنج از دست برود حمایت نخست میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ و ناحیه قیمتی ۳۹.۴۳ دلار و سپس ۳۴ دلار حمایت‌های بعدی برای لونا هستند.

 

در شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز ما شاهد شکل گیری یک الگوی مثلث هستیم که با تلاقی خط روند صعودی و نزولی در این شاخص ایجاد شده است؛ اگر این الگو در شاخص قدرت نسبی به پایین بشکند نشان از مونتوم نزولی و اگر به بالا بشکند نشان از مومنتوم صعودی است. بازگشت این شاخص به بالای ۵۰ و شکست خط روند نزولی می‌تواند نشانه خوبی برای خریداران باشد.

 

 

 

 

چارت روم: این متن صرفا تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و توصیه‌ای مبتنی بر خرید، فروش و سرمایه‌گذاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *