لودر
مارکتون
تحلیل تکنیکال بیت کوین و پولکادات:

 

 

تحلیلگر: کامران مرادی

 

 

ریزش چند روز اخیر بیت‌کوین که با دیگر با محدوده قیمتی ۶۶ – ۶۷ هزار دلار اتفاق افتاد نشانگر اهمیت این سطح است. اما با توجه به اینکه این سطح نسبت به رکورد تاریخی قبلی بیت‌کوین در ناحیه ۶۴ هزار دلار بالاتر است عملا  نمی‌توان هیچ مقاومت استاتیک پرایس اکشنی در این ناحیه متصور شد و نواحی مبتنی بر فیبوناچی نیز در این ناحیه قرار ندارند.

مهم‌ترین سطوحی که اهمیت ناحیه ۶۶ – ۶۷ هزار دلار را پر اهمیت می‌کند سطوح پیوت پوینتی (Pivo Point Standard) در اشل فصلی و سالانه است. در تایم فریم هفتگی به وضوح می‌توان مشاهده کرد که هم پوشانی مقاومت دوم (R2) فصلی و مقاومت سوم سالیانه (R3) ناحیه ۶۴-۶۶ هزار دلار را به یک سد محکم برابر خریداران تبدیل کرده است که کندل‌های هفتگی با شادوی بلند به خوبی بر همین امر تاکید دارند.

 

 

در تایم‌فریم هفتگی با معیار قرار دادن سطوح پیوت پوینتی دو سناریو احتمالی را می‌توان متصور شد. در وهله اول در صورتی که فروشندگان بتوانند فشار فروش ایجاد شده را حفظ کنند و مومنتوم نزولی را افزایش دهد می‌توان انتظار نزول را تا سطح پیوتی قبلی یعنی مقاومت دوم اشل فصلی  در ناحیه ۵۵ هزار دلار و کف کانال ترسیمی را داشت.

اما اگر خریداران این سد محکم را از پیش روی بردارند تراکم پیوتی بعدی در تاحیه ۸۰ هزار دلار قرار دارد و می‌توان ناحیه ۸۰ هزار را هدف بعدی بیت‌کوین در صورت عبور از مقاومت ۶۶ هزار  دلار دانست.

 

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین و پولکادات
بیت کوین تایم فریم هفتگی

 

در تایم فریم ۴ ساعت اما بیت‌کوین حمایت داینامیک میدلاین کانال صعودی خود را دارد که مهم‌ترین سطح برای حفظ گارد صعودی بیت کوین است؛ همچنین حمایت‌های استاتیک مهمی به ترتیب در نواحی ۶۲هزار – ۵۸ هزار و ۵۳هزار دلار در پیش دارد که هر کدام از این نواحی می‌تواند از ریزش و افت قیمت جلوگیری کند و در صورت کاهش قیمت باید واکنش به این سطوح بررسی شود.

اما در سناریو صعودی فعلا مهم‌ترین سطح مقاومتی علاوه بر سطوح پیوت پوینتی مقاومت ناحیه ۶۸ هزار دلار است که همانگونه که بیان شد شکست آن در راستای دستیابی به رکورد ۸۰ هزار دلار برای بیت‌کوین اتفاق می‌افتد.

 

 

همچنین بررسی شاخص قدرت نسبی (Rsi)  نشان از قدرت فروشندگان دارد اما با توجه به قرار گرفتن این شاخص بر روی خط روند صعودی خود و تشکیل واگرایی‌های مثبت هرچند ضعیف می‌توان به حرکت صعودی امیدوار بود؛ البته خریداران برای ایجاد این حرکت و شکل‌بخشی به مومنتوم صعودی نیازمند شکستن خط روند نزولی شاخص قدرت نسبی هستند.

 

بیت‌کوین تایم فریم ۴ ساعت

 

تحلیل تکنیکال پولکادات Dot Usdt:

 

 

 پولکادات در تایم فریم ۴ ساعت در یک کانال صعودی در حرکت است که با برخورد با سطح میانی این کانال دچار افت قیمتی شد و اکنون در کف کانال ترسیمی که خط روند صعودی گام حرکتی اخیر پولکادات نیز هست قرار دارد.

کف کانال بیان شده به نوعی مهم‌ترین حمایت برای خریداران است و از دست رفتن این سطح داینامیک کار را برای حرکت صعودی پولکادات کمی دشوار می‌کند.

گرچه همپوشانی این سطح داینامیک با حمایت ۴۵.۷ دلار و مهم‌تر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ تایم‌فریم ۴ ساعت این سطح را معتبر‌تر می‌نماید. باید دید با شروع هفته میلادی معامله‌گران چه واکنشی به این سطح دارند.

 

 

در صورتی که سطح داینامیک مذکور و حمایت ۴۵ دلار از دست برود حمایت‌های استاتیک دات به ترتیب در نواحی ۳۹ – ۳۲ و ۲۵ دلار قرار دارند که حمایت‌های پرایس اکشنی و استاتیک پر اهمیتی هستند. همچنین در حال حاضر مقاومت ۵۴ دلار در بالای قیمت قرار دارد و خریداران برای تداوم به روند  صعودی محکوم به عبور از این سطح مقاومتی هستند.

 

 

قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (Rsi)  در نواحی پایین ۳۵ و بالا آمدن از ناحیه بیش فروش با برخورد با خط روند ترسیمی امید به حمایت خریداران در کف کانال را افزایش می‌دهد البته همانند بیت‌کوین خریداران برای ایجاد مونتوم صعودی و تداوم آن نیازمند عبور از خط روند نزولی کوتاه یخdoمدت شکل گرفته در شاخص قدرت نسبی هستند.

 

 

 

چارت روم: این متن صرفا تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و توصیه‌ای مبتنی بر خرید، فروش و سرمایه‌گذاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *